Závody se konaly v prostředí fotbalového stadionu za tropických teplot, běhalo se na dvou parkurech, na startce bylo 250 závodníků a posuzovali čtyři rozhodčí Pascale Crespel z Francie, Bernd Hüppe z Rakouska, Lenka Pánková a Jiřina Máčková. Povrch byla umělá tráva, startoval jsem s Audim a opět se ukázalo, že je to pro nás povrch nezvyklý. Nezvykle dlouhé zatáčky a setrvačnost při točení a běžná rychlost v rovných úsecích vyžaduje jiný odhad a pohyb Audiho byl pro mě často nečekaný. Na jumpingovém parkuru byly proti závodníkům i volné úchyty latěk, které se vrtěly na obě strany a občas spadly při poryvu větru. Nicméně jsme si vylepšili statistiku, po 5 dis na umělé trávě v Kladně, 3 v Březiněvsi, jsme si připsali 5 na Moravia Open a jeden doběh s chybami a oblouky v třetím nejrychlejším čase při 116 účastnících v Large v agility Bernda Hüppeho.

Závody byly povedené, ale náročné na organizaci, docházelo k prodlevám a v sobotu se honil čas zakázáním doběhů. V sobotu jsem končil v 19:30 a finalisté běhali v 23h. V neděli se čas nahonil redukcí plánovaných běhů. Konkurence byla úctyhodná z Ruska, Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Rakouska, Německa a další, celkem z 11 zemí. Na místě byla i Lisa Frick, mistryně světa v Large. Bylo zajímavé sledovat rozdíl mezi českým stylem a třeba rakouským. V technice a disciplíně jsou velmi daleko, jsou zvyklí na závodech běžně trénovat a zatímco Češi si udělají to nejnutnější a opouštějí po disku parkur, Rakušané si 3x opraví houpačku a jedou dále, řeší si všechny pasáže dokud to nedají a nikoho to nepobuřuje. Nemožnost doběhů byla pro ně něco nepochopitelného, ačkoli to bylo meldováno ve 3 jazycích. Bernd Hüppe  tyto závodníky nevypískal, ale z roztaženými pažemi jim blokoval část trati a odchytával. To, že závody a trénink není velký rozdíl ani pro Lisu Frick, se ukázalo v jednom běhu, kdy se dobrovolně diskla po čistém běhu 3 překážky před koncem, kdy ji pes udělal větší oblouk a pro ni byla oprava cennější než doběh.

Byla to skvělá zkušenost, finále bylo krásné a sledování běhů nesmírně inspirativní.
Video z finále Lisa Frick+Hoss (1.místo), Bára Štouračová+Ola (3.místo).