Závody jsme pořádali v rámci našich opsionských aktivit a byly to 16.závody, které jsem jistil v oboru zpracování přihlášek, startky a vyhodnocení závodů. Startka čítala 140 závodníků, přizvali jsme slovenské rozhodčí Ivetu Lukáčovou a Romana Lukáče. Pokud jste byli mezi nadšenci, kteří na dálku sledovali MS 2008, byl to právě Roman Lukáč , kdo zprovoznil internetové radio a on-line celé dění z haly z notebooku komentoval a zprostředkoval zážitek z atmosféry mistrovství světa.

Na Rozkoši jsem běhal s oběma psy, konkurence byla pěkná. V kategorii Large se sešlo 65 psů, dělili jsme vyhodnocení A1 a A2+A3. Výsledky: Dejdy - 10.místo v sobotním jumpu, 4.místo sobotní agility, 4.místo v nedělní LA3. Audi 8.místo v sobotní LA2 (1ch na dálce). A budu si dlouho pamatovat nedělní běhavý jump, sedl nám, zážitek, zaběhli jsme ho v nejrychlejším čase (5,77m/s, 2s čas.rozdíl). V samém závěru jsem polevit v tempu, zapůsobila trochu atmosféra při doběhu, Audi se ohlédl, zavadil o laťku a výsledné 22.místo mě tedy dostatečně poučilo.

Naše pěkné okamžiky či kulturní vložky se podařilo díky Darje Caletkové a Aleši Dufkovi zaznamenat a jsou k vidění na krátkém videu:

U Dejdyho jsem zjistil, že občas používám některé prvky nacvičené na Audiho a hlavně mu svědčí, že mě Audi rozběhal :-)
Na Rozkoši se sešlo 5 kraťand, Darja Caletková udělala krásný sestřih jejich běhů k vidění zde. V jedničkové kategorii se často na bednu dostala i Dejdyho dcera Asuka z Tau'ri se šikovným Markem Benešem.
Velkou radost jsem měl také z vítězství Míši Mlčochové s borderkou Katrina Fitmin v sobotním agility, s čilými zvířátky to není lehké, často to nejde, ale tohle jsou přesně ty okamžiky, které člověka nakopnou, že je na správné cestě a dodají energii do další práce.

Fotky Ivana Růžičky:
 
 
 

Joomla templates by a4joomla