MR border collií mám spojeno se jmény Honza Smoček, Martina Vaškebová a také Míša Bakrlíková. Nechali se inspirovat formátem akce Border Collie Classic a vybudovali zde závody s mezinárodní konkurencí, kterými se může pochlubit málokteré plemeno. Do zákulísí celé akce jsem měl šanci nahlédnout - jeden rok jsem zpracovával výsledky a loni naši zkušení Sultánci zajišťovali provoz parkuru agility, zatímco Brňáci jistily parkur jumpingový. Poznali jsme tam blíže skvělou rozhodčí Gabi Steppan a její specifika, pedantsky bezpečně upevněné tunely, posunování kladiny na centimetr přesně, aby se snížila pravděpodobnost pádu, čísla ne vlevo, ale co nejbezpečněji a měření parkuru s laťkami nahoře. Je to rozhodčí, která myslí na psy, prožívá nešťastné diskvalifikace a raduje spolu se závodníky z krásných běhů. Mistrovství není jednoduchá akce, v jednom roce se pořadatel nenašel a mistrovství se nekonalo.

Věřím, že bez dobré vůle a nadšení by se nekonalo ani letošní mistrovství ve Strážnici. Nadšení bylo ale konfrontováno s prací, kterou představují běhy o 200 závodnících a provoz na 2 parkurech. Ve chvílích, kdy to skřípalo, když nebyli původní pomocníci, bylo třeba koordinovat nebo moderovat - závody podrželi dobrovolníci z řad startujících, ať již ti, kteří se v průběhu závodů rekrutovali na pomocníky za amnestii od startovného či ti, co prostě zaskočili. A také rozhodčí, kteří stavěli, zvedali laťky nebo měřili čas u kolegy na parkuru na záložních stopkách. Různé trable provázejí všechny akce, nejlépe když se to daří řešit v zákulisí. Díky všem za akci, po sportovní stránce jsme si to užili. Videoreportáž od Michala Vokrouhlíka je na http://www.youtube.com/watch?v=g7W5xAVydW0. Reakce zahraničních závodníků míří převážně na překážky. Asi jsme zvyklí, řády se mění, překážky zůstávají.

foto: Jiří Wasserbauer foto: Jiří Wasserbauer

Audi v sobotu zaběhl čistě na 2.místě speciální kvalifikační agility u Gabi Steppan. Kvalifikační jumping u Zeljka Gory, kdy nás prohnal 40m tam a zpět s laťkou v nejrychlejším čase. Bajty skončila v neděli druhá v TachyonTropy A1, třetí byl brácha Bertík, první mamka E.T. s Honzou Fialou. Bylo to neuvěřitelné, ale oba psy se mi tedy kvalifikovali do finále speciálního závodu. S družstvem KoKoKo (Irena Kochová+Bertík, Hanka Koníčková+Aiwa a já s Audim) jsme zaběhli nedělní družstva jumping na 3.místě. Naběhali jsme toho opravdu dost a určitě si budu také pamatovat disk s Bajty ve finále na předposlední překážce.

Ve vyhecovaných závodech štěňat vyhrála běh Audiho dcerka Lynnečka s Luckou Krejčí, oddílová kolegyňka Noisinka s Míšou Zimovou byla druhá!!

Joomla templates by a4joomla