Dvoudenní závody agility pořádaly společně oddíly Kirican Olomouc a Agility při DDM U Radnice Šumperk. Byly to pohodové závody s rodinnou atmosférou na parkúrech Evy Plíštilové. Parkury byly nápadité, některá sevřená místa prověřila zvláště eLkové psy a opravdu se při skokové gymnastice snažili. S Audim jsem se snažil zúročit metodické úvahy a problémy ve vedení jsem měl, když jsem byl na chvíli „statický“, nedržel jsem dopředný rytmus a někde se propadl, anebo byl „hektický“, nedodával jsem jistotu, ale někde to zbytečně hrotil. Audi vyhrál nedělní zkoušku s 1ch a postupovkou 5,46 a splnil podmínky pro přestup do A2. Na prvním místě byla původně Eva Komínková se Zairou, pořadatelům férově šla nahlásit neznamenané odmítnutí a třebaže to byly její druhé závody, zachovala se velmi sportovně. Zkušený mazák Dejdy vyhrál sobotní agility. K zajímavým zážitkům patřilo vyhlášení výsledků zkoušky LA3, kdy na stupních vítězů stanula Irena Kochová a její 3 startující psi Alf, Faust a Lensík.